Jesteś tutaj:
  3. O placówce

O placówce

witaj w szkole

W skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wambierzycach wchodzą:

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wambierzycach przy ul. ks. Tadeusza Michalika 5,

Przedszkole Publiczne w Wambierzycach przy ul. ks. Tadeusza Michalika 5.

***

Nasza szkoła jest małą placówką, połażoną w niewielkiej, lecz przepięknej miejscowości, znanej niejednemu turyście, WAMBIERZYCE - Śląska Jerozolima, Perła Ziemi Kłodzkiej. To właśnie tu do szkoły uczęszcza 113 uczniów z Wambierzyc, Ratna Dolnego i Górnego, Ścinawki Średniej i Radkowa. Ponieważ jest to mała placówka, w naszej szkole panuje swojski klimat i jest tu bezpiecznie.

W trwałym zarządzie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wambierzycach jest budynek szkoły przy ul. ks. Tadeusza Michalika 5, plac zabaw przy budynku szkoły oraz obiekt sportowy „Orlik 2012”, na którym znajduje się boisko do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki oraz plac zabaw.

Uczniowie Zespołu korzystają z sali gimnastycznej i siłowni w Wiejskim Centrum Kultury, Rekreacji i Integracji w Wambierzycach przy ul. Noworudzkiej 2. Budynek jest w eksploatacji  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wambierzycach.

W placówce mieści się Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Publiczne Przedszkole.

Obiekt składa się z 5 kondygnacji:

1 kondygnacja – przyziemie

W przyziemiu znajduje się stołówka z zapleczem kuchennym oraz świetlica wyposażona w pomoce dydaktyczne, gry i zabawy stolikowe dla uczniów, zestaw komputerowy oraz telebim.

2 kondygnacja – parter

Na parterze znajdują się  toalety dla uczniów szkoły podstawowej, gabinet higienistki szkolnej, zaplecze obsługi oraz 4 sale lekcyjne.

3 kondygnacja – 1 piętro

Na 1 piętrze znajdują się 4 sale lekcyjne, gabinet dyrektora oraz sekretariat.

4 kondygnacja – 2 piętro

2 piętro wydzielone zostało dla przedszkola. Znajdują się tutaj dwie sale przedszkolne z wydzieloną strefą edukacyjną (w jednej sali wygospodarowano oddzielną salę komputerową przystosowaną wyłącznie dla dzieci przedszkolnych.), toalety dla przedszkolaków.

Na tym piętrze znajduję się również gabinet pedagoga i psychologa szkolnego z zapleczem biblioteki szkolnej.

5 kondygnacja – poddasze

Na ostatnim piętrze znajduje się pokój nauczycielski oraz archiwum szkolne.

Wyposażenie placówki:

Każda sala lekcyjna wyposażona jest w zestaw komputerowy, projektor oraz ekran (w 4 salach znajduje się tablica interaktywna).  Do dyspozycji uczniów jest łącznie 29 laptopów (10 dla przedszkola i 19 dla szkoły podstawowej), 20 tabletów i 20 tabletów graficznych.

Sale lekcyjne urządzone są specjalnie na potrzeby uczniów danej edukacji. Sale edukacji wczesnoszkolnej posiadają kąciki tematyczne, relaksacji i zabaw natomiast sale klas IV-VIII pełnią funkcje sal przedmiotowych: sala językowa, matematyczna, biologiczno-chemiczna, komputerowa.

Każda sala posiada komplet stolików i krzeseł, przystosowanych do wzrostu uczniów,  szafki dla uczniów oraz bogate pomoce dydaktyczne.