Akademia Bezpiecznego Puchatka

akademia puchatka

Klasa 1 z naszej szkoły przystapiła do projektu edukacyjnego  Akademia Bezpiecznego Puchatka.

Celem programu jest:

1. Edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają swoją naukę w szkole.

2.  Wytworzenie u dzieci naturalnych sposobów unikania i reagowania na zagrożenia.

3. Edukacja rodziców w zakresie ochrony dzieci przed zagrożeniami.

4.  Zwrócenie uwagi nauczycieli nauczania początkowego oraz dyrektorów szkół na

konieczność edukowania dzieci w szeroko rozumianej tematyce bezpieczeństwa.

5. Przekazywanie treści edukacyjnych poprzez techniki szybkiego uczenia się.

Program będzie trwał od 01.09.2022 roku do 30.06.2023

Dzieci wraz z opiekunem będą zrealizowali działania według przesłanych  materiałów

edukacyjnych, swoje wiadomości podsumują podczas  Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa.

Zadaniem koordynatora programu będzie wypełnienie Ankiety Podsumowującej  do dnia

23 czerwca 2023 roku. Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka” wraz z szablonem

Dyplomu  Uczniowie  otrzymają dnia 30 czerwca 2023.

Więcej o programie na stronie: www.akademiapuchatka.pl

"Akademia Bezpiecznego Puchatka"

W ramach realizacji programu "Akademia Bezpiecznego Puchatka" uczniowie klasy 1 mieli spotkanie z przedstawicielami posterunku policji. Utrwalili zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. W czasie spotkania przedstawili scenki z pierwszej pomocy oraz pokazali jak należy postępować...