Pokaz Ratownictwa Wodnego - 15.05.2021r.

W minioną sobotę nad zalewem w Radkowie miały miejsce niecodzienne pokazy ratownictwa wodnego przygotowane przez Ochotniczą Straż Pożarną ze Ścinawki Dolnej na czele z panem Bogusławem Proszek. Spotkanie ze strażakami zostało zaplanowane w ramach realizacji projektu „ Bezpieczny Dolnoślązak” 2021.  Przedszkolaki i uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego mieli niebywałą okazję obserwować akcje ratowania tonącego człowieka.  Podczas pokazu zaprezentowano nowoczesny sprzęt ratowniczy. Strażacy mówili o niebezpieczeństwach towarzyszących zabawom przy zbiornikach wodnych. Opowiadali o akcjach, w których uczestniczą , niosąc pomoc poszkodowanym. Największą atrakcją i frajdą dla starszych i młodszych była możliwość popłynięcia po zalewie motorówką na sygnale. Można było poczuć się jak podczas prawdziwej akcji. Oprócz wrażeń po spotkaniu pozostaną atrakcyjne zdjęcia oraz film wykonany przez operatora drona pana Patryka Sołtysa.