Zakończenie projektu "Razem budujmy bezpieczne mosty" - 18.05.2021r.

Realizowane działania w ramach projektu „Razem budujmy bezpieczne mosty” obejmowały cztery obszary. Każdy obszar został zaprojektowany w formie mostu. Dlaczego mosty? Mosty od zawsze są symbolem przejścia, połączenia , bezpieczeństwa i ochrony. Dlatego autorzy projektu nadali tytuł poszczególnym mostom:

Obszar: Ochrona danych osobowych MOST „BEZPIECZEŃSTWO”

Obszar: Pierwsza pomoc MOST „RATUNEK”

Obszar: Bezpieczne środowisko MOST „OCHRONA”

Obszar: Problematyka uzależnień MOST „ZAUFANIE”

Przedszkolaki i uczniowie połączyli swoje działania, w czasie ich realizacji czuli się bezpiecznie, ufali swoim kolegom, chronili otoczenie , w którym działali. Dzięki programowi udało nam się połączyć siły i stworzyć bezpieczne dla dzieci „przejście” w dojrzałość.

Na zakończenie działań zorganizowane zostały warsztaty, podczas których omówiono z uczniami efekty naszej niespełna 3 miesięcznej pracy. Wręczone zostały dyplomy, upominki i nagrody.

W ramach projektu powstała  broszurka informacyjna o przebiegu działań projektu pt. „Razem budujmy bezpieczne mosty”.