Wakacyjny piknik w Wambierzycach - 07.07.2020r.

W poniedziałek, 7 lipca, odbył się w Wambierzycach wakacyjny piknik zorganizowany przez wambierzycki Zespół Szkolno-Przedszkolny. Piknik promujący czytelnictwo i aktywne spędzanie wolnego czasu zgromadził nie tylko dzieci i starszych mieszkańców Wambierzyc, ale także wakacyjnych gości odpoczywających w naszej okolicy. Atrakcje takie jak kiermasz książki przeczytanej, przeciąganie liny, grillowane kiełbaski, wspaniałe ciasto upieczone przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Wambierzyc, które pomogły zaplatać wianki z kwiatów i ziół zebranych przez dzieci, a także malowanie farbami i własnoręczne tworzenie biżuterii - to wszystko przy wesołych rozmowach i muzyce wprowadziło dzieci i dorosłych w słoneczny wakacyjny nastrój. Na zakończenie dzieci wraz z paniami z Koła Gospodyń udały się, aby staropolskim zwyczajem puścić letnie wianki do potoku Cedron.