3-dniowa wycieczka do Warszawy - 12-14.06.2017r.

W dniach 12-14.06.20174r. uczniowie naszej szkoły brali udział w 3-dniowej wycieczce do Warszawy. W całej naszej wyprawie towarzyszyła nam pani przewodnik, która bardzo interesująco opowiadała nam o zwiedzanych miejscach i obiektach, ale również o wielu innych ciekawych miejscach, w których  nie byliśmy, ale obok których przejeżdżaliśmy. Razem z nami w wycieczce brała udział grupa młodzieży ze szkoły w Świdnicy.

W pierwszym dniu naszego pobytu zwiedziliśmy STADION NARODOWY oraz SEJM.

W kolejnym dniu mieliśmy okazje poeksperymentować w CENTRUM KOPERNIKA. Następnie udaliśmy się do TELEWIZJI POLSKIEJ, gdzie oprowadzeni zostaliśmy przez pracującą tam p. przewodnik, która opowiedziała nam o powstawaniu programów. Zwiedziliśmy min. główne studio nagrań, gdzie dowiedzieliśmy się, jak powstaje tło w tzw. "green box", studio, gdzie powstaje program "Pytanie na śniadanie". Niektórym z nas udało się zdobyć autofgraf p. M. Sierockiego - z teleexpressu. Zwieńczeniem dzisiejszego dnia był spacer po ŁAZIENKACH WARSZAWSKICH i STARYM MIEŚCIE.

W ostatnim dniu gościliśmy w firmie BAYER, produkującej lekarstwa, która przygotowała dla nas warsztaty poświęcone układowi pokarmowemu człowieka. Dzięki tym zajęciom dowiedzieliśmy się, a starsi uczniowie przypomnieli sobie ważne zagadnienia dotyczące pracy tego układu. Podzielono nas na 4 mniejsze grupki, każda grupka po kolei brała udział w zajęciach przy jednym z 4 stanowisk. Każde stanowisko dotyczyło innego tematu: 1-cukry proste i złożone, 2-komórka jelita, 3-praca z mikroskopem, 4-mierzenie długości narządów układu pokarmowego. Na sam koniec udaliśmy się do MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO. Choć dla większości z nas temat ten jest jeszcze mało znany, ogólnie cały wystrój muzeum wzbudził naszą ciekawość i bardzo nam się podobało.