XIV dolnośląskie spotkania z młodymi czytelnikami „Z książką na walizkach” - 09.06.2017r.

W piątek 9 czerwca br. nasze dzieci wybrały się z panią pedagog do biblioteki  w Radkowie na spotkanie autorskie z  Beatą Ostrowicką, pisarkę, autorkę książek dla dzieci i młodzieży a także Wiesławę Jędrzejczyk, redaktor naczelną wydawnictwa Literatura. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Z książką na walizkach – A to historia”. Jednym z jej głównych organizatorów jest Dolnośląska Biblioteka Publiczna. W spotkaniu w Radkowie uczestniczyli uczniowie ze szkół z terenu Gminy Radków  (Ścinawka Dolna, Ścinawka Średnia, Wambierzyce). Autorka w interesujący sposób opowiedziała dzieciom jak wygląda praca pisarza, skąd czerpie pomysły na kolejne książki, a także o kolejnych etapach powstawania książek. Pani Wiesława Jędrzejczyk przeprowadziła z uczniami inscenizację mającą na celu uświadomienie ile jest potrzebnych osób, aby książka trafiła w nasze ręce (począwszy od pisarza, wydawcy, introligatora itd.). Na zakończenie spotkania uczniowie mogli zadawać pisarce swoje pytania, a także zakupić książki i otrzymać autograf naszego gościa z czego chętnie skorzystali.