Konkurs Pięknego Czytania - 09.06.2016r.

„Wambierzyce legendą pisane” tak brzmiało hasło przewodnie IX Gminnego Konkursu Pięknego Czytania zorganizowanego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wambierzycach.  Uczestnikami konkursu byli uczniowie z klas I-III z gminy Radków oraz z zaprzyjaźnionej szkoły w Szczytnej. Spośród 22 uczestników członkowie komisji konkursowej wyłonili najlepiej czytające dzieci w trzech kategoriach wiekowych:

Kategoria kl. I:
I miejsce Nadia Michalska - Szkoła Podstawowa w Szczytnej
II miejsce Kornelia Gancarska – Zespół Szkół w Radkowie
III miejsce Milena Bubółka - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wambierzycach

Kategoria kl. II
I  miejsce Maja Domagała - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ścinawce Średniej
II miejsce Wiktoria Winiarz - Szkoła Podstawowa w Szczytnej
III miejsce Dominika Paszkiewicz- Szkoła Podstawowa w Szczytnej

Kategoria kl. III
I miejsce Maksymilian Szpak - Szkoła Podstawowa w Szczytnej
II miejsce Wiktor Strap - Szkoła Podstawowa w Szczytnej
III miejsce Magdalena Koszyńska - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ścinawce Dolnej

Dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta i Gminy w Radkowie, Parafii w Wambierzycach, Pana Marka Chrzana - sołtysa Wambierzyc oraz Rodziców każde dziecko otrzymało nagrodę książkową, dyplom oraz upominek. Przyjazna atmosfera konkursu sprawiała, że uczniowie czuli się swobodnie i bez tremy odczytywali przygotowane konkursowe fragmenty legend o Wambierzycach.
   Poznanie historii tego miejsca przez pryzmat opowieści i legend zostało uzupełnione niespodzianką przygotowaną przez organizatorów. W przerwie konkursowej uczniowie mieli niebywałą okazję zwiedzenia Bazyliki w towarzystwie przewodnika Pani Ewy Swół, która podzieliła się swoją bogatą wiedzą na temat historii Bazyliki oraz legend związanych z Wambierzycami.
   Cieszymy się, że tego typu spotkania są okazją do promocji czytelnictwa, jednocześnie stając się żywą lekcją o „małej ojczyźnie”.

Pragniemy podziękować osobom, które przyczyniły się do zorganizowania konkursu w naszej szkole.