14.03.2022 r. - 25.03.2022 r. REALIZACJA PROJEKTU "WIOSNA BLISKO" W GRUPACH PRZEDSZKOLNYCH.

Od  14 .03.2022 do 25.03.2022 grupy przedszkolne realizowały projekt  ,,Wiosna blisko”!.

W trakcie realizacji odbyły się następujące działania:

• Warsztaty plastyczne .

Dzieci w grupach czteroosobowych przygotowały Marzanny z materiałów ekologicznych,  na szkolny konkurs zorganizowany przez  Samorząd Uczniowski.

• ,, Powitanie Wiosny” .

Z okazji obchodów I Dnia Wiosny przedszkolaki uczestniczyły w uroczystym apelu, po którym udały się na kolorowy przemarsz ulicami Wambierzyc.

• ,, Dzień kolorowych skarpetek”.

W ramach obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa, przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych przez Panią pedagog. Poznały historie celebrowanego dnia.  W  ramach solidarności z dziećmi chorującymi na Zespół Downa przedszkolaki założyły kolorowe skarpetki ,, nie do pary” i wykonały papierowe, kolorowe skarpetki.

• Wycieczka ,, W poszukiwaniu Wiosny”.

Dzieci podczas popołudniowego spaceru uczestniczyły z zajęciach badawczych, szukając oznak wiosny z lupą, wiatromierzem i termometrem.

• Sadzimy i siejemy.

Podczas zajęć dzieci poznawały etapy sadzenia roślin. Prowadziły obserwacje za pomocą lupy porównując różne nasiona. Każdy przedszkolak zasadził swoją roślinę, którą będzie pielęgnował podczas kolejnych dni.

• Kolorowe Kanapeczki.

Dzieci podczas śniadania wspólnie przygotowały zdrowe i pożywne kanapki. Samodzielnie komponując, ozdabiając ulubionym warzywem.

• Gimnastyka na powietrzu.

Podczas pobytu na powietrzu, dzieci wspólnie przygotowały rozgrzewkę, oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych z wykorzystaniem sprzętów gimnastycznych.